fot. Jarosław Ryfun
Przebieg procesu szczepień w regionie podsumowali w piątek w Koszalinie wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

Jak przekazał wicewojewoda - akcja szczepień w Zachodniopomorskiem jest prowadzona w sposób skuteczny: - Przodującą gminą jest Ustronie Morskie, gdzie zaszczepiło się 75,5 proc. mieszkańców. W Kołobrzegu to 60,5 proc. osób, w Koszalinie - 58,5 proc., w Szczecinku - 56,3 proc., a w Wałczu - 57,6 proc. Tomasz Wójcik zaapelował jednocześnie do niezaszczepionych mieszkańców województwa, by przyjęli preparat, aby uniknąć konsekwencji piątej fali pandemii koronawirusa.

Do szczepień zachęcał dziś także Czesław Hoc, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia: - Szczepionki to wielkie dobrodziejstwo i najpotężniejszy oręż w walce z poważnymi chorobami zakaźnymi. Nie ma innej drogi, by pokonać pandemię. Wszystkie państwa na całym świecie szczepią swoich obywateli.

Do apelu wicewojewody i posła Czesława Hoca przyłączył się Paweł Kurzak, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ: - Dla większości z nas jest oczywistym, że szczepienia są jedyną szansą, by uchronić siebie i naszych najbliższych przed ciężkim przebiegiem koronawirusa.

Na terenie województwa jest 361 punktów szczepień - w samym Koszalinie 23. Briefingowi towarzyszyła akcja szczepień w delegaturze koszalińskiego Urzędu Wojewódzkiego. Drugą dawkę preparatu przyjęły 54 osoby. Dawkę przypominającą szczepionki przyjął również wicewojewoda Tomasz Wójcik.

W kraju zaszczepionych jest 55,3 procent obywateli.

aw/aś

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Tomasz Wójcik - wicewojewoda zachodniopomorski Czesław Hoc - poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia