fot. Jarosław Ryfun
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku Paweł Kądziela, wiceprezydent Słupska Marta Makuch, miejski radny Paweł Szewczyk i dyrektor Nowego Teatru w Słupsku Dominik Nowak.

Paweł Kądziela powiedział, że czwarta fala pandemii nie wpłynęła na wzrost bezrobocia w Słupsku: - Od połowy 2021 roku nastąpił nawet nieznaczny spadek osób bezrobotnych. Dziś w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słupsku mamy ich zarejestrowanych około 5300. Nie było też znacznej liczby firm, które z powodu pandemii zostały zlikwidowane. Na pewno mieszkańcy słyszeli, że zniknęło Gino Rossi, ale było to zapowiadane jeszcze przed pandemią i związane było ze zmianami właścicielskimi.

rozmowa z Pawłem Kądzielą

Marta Makuch mówiła o poszerzeniu granic Słupska. Miasto chce wchłonąć Bierkowo, Włynkówko, Krępe Słupską, Płaszewko, Siemianice oraz Strzelino. Rozpoczęły się już pierwsze spotkania z ich mieszkańcami. Temu pomysłowi sprzeciwili się powiatowi radni.

- Powinniśmy powalczyć o poszerzenie granic miasta. Taką otrzymaliśmy też dyspozycję od radnych - mamy zrealizować przyjętą w grudniu przez nich uchwałę. Nie jesteśmy jedynym miastem w kraju, które chce się powiększyć. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat wpłynęło kilkaset wniosków w tej sprawie do ministerstwa - powiedziała wiceprezydent Słupska.

rozmowa z Martą Makuch

Miejski radny Paweł Szewczyk (PO) również odniósł się do pomysłu powiększenia granic Słupska: - Nie podoba mi się pomysł, by rozmawiać ze wszystkimi mieszkańcami powiatu. Takimi decyzjami odbieramy głos tym, którzy mieszkają na terenach podmiejskich. Opinia publiczna powinna poznać ich głos.

rozmowa z Pawłem Szewczykiem

Ostatnim gościem Piotra Głowackiego był Dominik Nowak. Dyrektor Nowego Teatru w Słupsku zapowiedział nowy spektakl: - Zaczęliśmy już próby do naszego nowego przedstawienia „Nasz mały PRL”. Dawno takiego repertuaru w mieście nie było. Dwoje młodych ludzi zastanawia się, jak żyło się w kraju 1980 roku. Zaczynają próbować różnych sposobów życia trudnej epoki PRL-owskiej. Do tego pojawi się muzyka z tamtego okresu.

rozmowa z Dominikiem Nowakiem