fot. wzp.pl
Pieniądze otrzyma dziesięć placówek. W czwartek umowę na dofinansowanie podpisano z ZAZ „Szansa” z Choszczna.

- Dzięki środkom pieniądzom te placówki w ostatnim czasie przeszły wiele pozytywnych zmian, oferując usługi na wysokim poziomie. Szczególnie teraz, w pandemii, nie zapominajmy o tych miejscach, to naprawdę sprawdzeni partnerzy biznesowi - powiedziała członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Wsparcie dla dziesięciu zakładów aktywności zawodowej w Zachodniopomorskiem wyniesie ponad 23,2 miliony złotych, czego 17,6 miliona to pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a 5,6 miliona - budżetu województwa zachodniopomorskiego.

W czwartek umowę na dofinansowanie podpisano z Zakładem Aktywności Zawodowej "Szansa" z Choszczna. Placówka otrzymała 1,085 miliona złotych.

- Pieniądze przeznaczymy na wspieranie i przygotowywanie osób z niepełnosprawnościami do podjęcia pracy oraz w pełni samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie - powiedział dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej „Szansa” w Choszcznie Tadeusz Szczepański.

Jak dodał, osoby prywatne i instytucje wspierają pracowników z niepełnosprawnościami, ukazując ich jako ludzi rzetelnych, odpowiedzialnych, zaangażowanych i potrzebnych na rynku pracy.

ZAZ „Szansa” zatrudnia obecnie 46 osób, w tym 33 z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym. W ramach zakładu działa m.in. pracownia ogrodniczo-porządkową, pracownia mota-demontaż z elementami stolarni oraz pracownia prac drobnych.

PAP/rz