fot. Centrum Prasowe Wojewody
Nowy wicewojewoda ma 40 lat, pochodzi ze Szczecina. Jest prawnikiem. Na stanowisko powołał go w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Wagemann stopień magistra prawa i magistra politologii uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2012 roku ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na kierunku Pomoc Publiczna, które ukończył w 2015 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 2006-2011, w ramach własnej działalności gospodarczej, zajmował się pośrednictwem finansowym, doradztwem prawnym oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Od 2013 roku prowadził własną praktykę prawniczą. Był radcą prawnym m.in. w Domu Pomocy Społecznej  „Dom Kombatanta” w Szczecinie oraz w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Posiada również doświadczenie zawodowe w obszarze polityki regionalnej oraz funduszy europejskich.

Wręczając Mateuszowi Wagemannowi powołanie na stanowisko, wojewoda zachodniopomorski powiedział: - Cieszę się, że będziemy mogli współpracować. Ofensywa inwestycyjna polskiego rządu oraz walka z pandemią COVID-19 wymaga realizacji wielu dodatkowych zadań wykonywanych przez administrację rządową oraz służby podległe i koordynowane przez wojewodę. Doświadczenie pana wicewojewody będzie wsparciem w tym zakresie.

red./aj