fot. pixabay.com
40-latek wchodził do niezamkniętych mieszkań w Szczecinku, kradł portfele z kartami bankomatowymi, którymi płacił swoje rachunki. Mężczyzna na tzw. klamkę włamał się do trzech mieszkań, skradzionymi kartami dokonał 13 transakcji.

Oficer prasowa KPP w Szczecinku asp. Anna Matys poinformowała, że mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 16 zarzutów, w tym trzy kradzieży damskich portfeli z trzech mieszkań w Szczecinku oraz 13 kradzieży z włamaniem na konta bankowe pokrzywdzonych. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

40-latek, który od kilku miesięcy przebywał na wolności po odbytej karze za przestępstwa przeciwko mieniu. W grudniu ubiegłego roku w różnych rejonach Szczecinka dokonał trzech kradzieży damskich portfeli, w których były karty bankomatowe. Działał metodą na tzw. klamkę. Jak podała asp. Matys, mężczyzna wchodził do klatek schodowych i naciskał na klamki mieszkań. Do tych, które nie były zamknięte, wchodził niezauważony i z torebek kradł damskie portfele z kartami bankomatowymi, którymi płacił za swoje rachunki. Pokrzywdzone osoby były przeświadczone, że portfele zgubiły. Dopiero od policji dowiedziały się, jak je straciły.

Asp. Matys zaapelowała o zamykanie drzwi do klatek schodowych oraz drzwi do mieszkań na klucz, by nie stwarzać okazji dla złodzieja.

PAP/ar