fot. Arkadiusz Wilman
To rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Jamnie (koszt to 67,5 mln zł) oraz remonty ul. Szczecińskiej (33 mln zł) i wiaduktu w ciągu ul. Władysława IV (5,5 mln zł).

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina poinformował, że projekty składane są w obszarach priorytetowych. Dodał, że przewidziano dla nich maksymalny możliwy poziom dofinansowania - do 95 procent: - Staraliśmy się wybrać projekty w taki sposób, by rozwiązywały problemy mieszkańców Koszalina w poszczególnych dziedzinach.

W Koszalinie funkcjonowało kiedyś państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej, a to daje samorządowcom możliwość złożenia wniosków o dofinansowanie dwóch dodatkowych projektów. Miasto chce wybudować rodzinny plac zabaw na Górze Chełmskiej (koszt 2 mln zł) oraz pełnowymiarowe boisko przy stadionie Gwardii (4,5 mln zł).

O dobrej współpracy rządu z samorządem mówił w czwartek Artur Wiśniewski, wiceprzewodniczący rady miejskiej z Prawa i Sprawiedliwości: - Współpraca między miastem a rządem Zjednoczonej Prawicy trwa już od dłuższego czasu. Wiele na tym mogą skorzystać mieszkańcy. Każdy z koszalinian znajdzie coś dla siebie w ramach tych projektów, na które ubiegamy się o rządowe dofinansowanie.

W konferencji uczestniczyło nowo wybrane prezydium Rady Miejskiej w Koszalinie. Wartość inwestycji, na które miasto ubiega się o dofinansowanie, to ponad 113 mln zł. Samorządy na złożenie wniosków mają czas do 15 lutego.

aw/rz

Posłuchaj

Artur Wiśniewski, wiceprzewodniczący rady miejskiej z Prawa i Sprawiedliwości Piotr Jedliński, prezydent Koszalina rozmowa Arkadiusza Wilmana z prezydentem Piotrem Jedlińskim i wiceprzewodniczącym rady miejskiej z PiS Arturem Wiśniewskim