fot. Pracownia Rzeźbiarska Boguccy
Pamiątkowa tablica z brązu będzie przejawem wdzięczności mieszkańców Koszalina dla zmarłego w zeszłym roku księdza Kazimierza Bednarskiego za dzieła duszpasterskie i poświęcenie dla społeczności.

- Chcemy, żeby to była trwała tablica, umieszczona na głównym frontonie świątyni, przed wejściem do kościoła. Będzie znajdował się na niej cytat św. Jana Pawła II mówiący o wielkości człowieka, który potrafi dzielić się z innymi tym, co posiada. Będzie tam również umieszczony portret śp. Kazimierza Bednarskiego oraz wypisane główne daty z jego życia i działalności duszpasterskiej - powiedział ks. Paweł Wojtalewcz, proboszcz parafii.

Tablica ufundowana będzie z datków mieszkańców Koszalina. Jej szacunkowy koszt to nieco ponad 30 tys. złotych. Dla uczczenia w ten sposób ks. Kazimierza Bednarskiego zawiązał się specjalny komitet honorowy. Jego członkiem jest m.in. Kazimierz Okińczyc, prezes zarządu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”, który podkreślił przywiązanie zmarłego proboszcza do spraw lokalnej społeczności: - Byliśmy przyjaciółmi, spotykaliśmy się na co dzień. Ks. Kazimierz Bednarski zaangażowany był w działania naszej spółdzielni. Współpracowaliśmy z parafią, organizowaliśmy corocznie kilka festynów. Przychodził on na wszystkie spotkania, żył naszą wspólnotą spółdzielczą.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej planowane jest na 4 marca.

kk/aj

fot. Pracownia Rzeźbiarska Boguccy

Posłuchaj

ks. Paweł Wojtalewcz, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie Kazimierz Okińczyc, prezes zarządu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” w Koszalinie