fot. Radosław Zmudziński
W nagrodę 38-letni niski skrzydłowy otrzyma wysokiej klasy zegarek. Dłoniak w tym sezonie zagrał w 15 spotkaniach. Na parkiecie spędza średnio 27,5 minuty i zdobywa 16,7 punktu na mecz - połowę z nich, zdobył rzucając za trzy.

W grudniu rzucał średnio 21,2 punktu na mecz, notował również po 2,2 zbiórki i asysty. W żadnym ze spotkań nie uzyskał mniej niż 15 punktów. W wyjazdowym meczu z SKS-em Starogard Gdański trafił dziesięć z dwunastu rzutów.

Doświadczony skrzydłowy był królem strzelców Energa Basket Ligi w 2013 roku oraz Suzuki 1 Ligi w 2009 roku. Poprzedni sezon rozpoczął w trzecioligowym klubie z rodzinnego Gorzowa Wielkopolskiego. W trakcie rozgrywek dołączył do drugoligowego wówczas Żaka Koszalin i wywalczył z nim awans na zaplecze ekstraklasy.
Tylko dwa kluby zaplecza koszykarskiej ekstraklasy zakończyły grudzień z kompletem wygranych. Punktów nie straciły Rawlplug Sokół Łańcut oraz właśnie koszaliński Żak. Na początku grudnia beniaminek pokonał na wyjeździe Dziki Warszawa (87:74). Następnie w ostatnich sekundach wyrwał wygraną Księżakowi Łowicz (85:84). Pokonał także w Starogardzie Gdańskim miejscowy SKS (82:75) i na własnym parkiecie ograł Znicza Basket Pruszków (80:71).

red./1LM Kosz/rz