fot. prk24.pl
w środę rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że minionej doby odnotowano 16 173 nowe zakażenia koronawirusem. Dodał, że zmarły 684 osoby z Covid-19.

asfa

Pełne dane o liczbie zakażeń w poszczególnych województwach i informacje o zgonach pacjentów z Covid-19 publikowane są codziennie na Twitterze Ministerstwa Zdrowia o 10.30.

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że liczba zgonów w wyniku zakażenia SARS-COV-2 od początku pandemii przekroczyła 100 tysięcy osób. Wówczas odnotowano 11,4 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem, a 493 chorych zmarło.

Minister zdrowia ocenił, że mamy sytuację najtrudniejszą w porównaniu z innymi falami: - Nigdy nie było takiej sytuacji, że mamy tak wysoki poziom hospitalizacji i żeby ta kolejna nadchodząca fala startowała właśnie z tych poziomów. (...) Najbardziej czarne scenariusze to liczby powyżej 100 tysięcy zakażeń dziennie, a nawet więcej - powyżej 200, 300 tysięcy. Jest to jednak budowanie scenariuszy na bardzo konkretnych założeniach, które nie zawsze wiemy, czy są rzeczywiste. My staramy się przygotować na każdy scenariusz.

PAP/rz