Poseł Koalicji Polskiej-PSL, który w środę był gościem porannej audycji „Studia Bałtyk”, w rozmowie z Anną Popławską skomentował ostatnie działania Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie oraz wtorkowe obrady Sejmowej Komisji Zdrowia, w czasie których pozytywnie zaopiniowano ustawę umożliwiającą pracodawcom sprawdzanie, czy pracownicy są zaszczepieni.

Na początku roku Koszalin obiegła informacja, że w razie zachorowania nocą i w święta dorośli koszalinianie nie mają gdzie udać się po pomoc. Po kilku dniach podpisane zostało jednak porozumienie między koszalińskim Szpitalem Wojewódzkim a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej MSWiA. Od 10 stycznia nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest już realizowana w Szpitalu Wojewódzkim. Dodatkowo pojawiła się informacja o opóźnionych dodatkach covidowych. Radosław Lubczyk zorganizował specjalną konferencję, która dotyczyła złego - jego zdaniem - zarządzania szpitalem przez dyrektora Andrzeja Kondaszewskiego.

- Przychodzą do mnie osoby i szukają pomocy. Jestem jedynie ich pasem transmisyjnym, nie podkopuję autorytetu szpitala, artykułuję jedynie problemy ludzi. Pan Kondaszewski nie reaguje na ich skargi. Nasze konferencje są skuteczne. Dostałem już informacje, że szpital rozpoczął wypłaty dodatków covidowych. Jako Koalicja Polska również walczyliśmy o oddział rehabilitacyjny, który został zamknięty i o poradnię stomatologiczną, które dzięki naszym staraniom zostały otworzone. Widzimy, że nagłaśnianie pewnych problemów medialnie przynosi efekty - podkreślił poseł Lubczyk.

We wtorek odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, która m.in. rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Teraz projekt ma trafić do drugiego czytania. - O tym, czy wejdzie w życie zadecyduje dopiero sala plenarna. Każda ustawa, która może spowodować, że ludzie zaczną się szczepić jest dobrym pomysłem, popieranym przez Koalicję Polską. Naszym zdaniem należy wprowadzić niestety drastyczne zmiany w kwestii obostrzeń, m.in. obowiązkowe szczepienia dla poszczególnych grup społecznych teraz i obowiązkowe szczepienia na kolejne pandemie - zaznaczył Radosław Lubczyk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aj

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Radosław Lubczyk