fot. Katarzyna Chybowska
W jego skład weszło 30 osób z różnych części Pomorza Zachodniego, w tym sześcioro radnych z Koszalina.

Sekretarzem w prezydium sejmiku została Alicja Sommerfeld. Podkreśliła, że głównym celem radnych będzie ścisła współpraca ze środowiskami młodzieżowymi: - Chcemy podjąć współpracę z sejmikiem dorosłych. Planujemy też przeprowadzać rozmowy z młodzieżą - czego oczekują i co można zmienić w naszym województwie.

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego zaznaczył, że jednym z głównych zadań młodych radnych będzie opiniowanie projektów dotyczących młodzieży, przygotowanych przez dorosłych radnych: - Ideą młodzieżowego sejmiku jest opiniowanie naszych projektów uchwał, tych które dotyczą młodzieży, oraz pilnowanie realizacji działań związanych z młodzieżą. Proces konsultacji młodych radnych z rówieśnikami pozwoli na stworzenie nowych projektów. Dzięki temu będą mogli korzystać z decyzji uchwałodawczej, a otrzymają ją już na najbliższej sesji sejmiku.

Nowi radni powołani zostali na dwuletnią kadencję. Za nimi już pierwsza sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Kolejne ze względu na pandemię odbędą się prawdopodobnie zdalnie.

kch/aj

Posłuchaj

Alicja Sommerfeld, sekretarz w prezydium sejmiku Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego