fot. Jarosław Ryfun
Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli koszalińscy radni Anna Mętlewicz (PiS) i Tomasz Bernacki (PO) oraz zachodniopomorski wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek.

Samorządowcy mówili o wyzwaniach, jakie stoją przed miastem w nowym roku.

Według Anny Mętlewicz, przewodniczącej klubu radnych z Prawa i Sprawiedliwości jest to pandemia koronawirusa: - Przez Covid-19 mamy zdalne posiedzenia komisji i sesje rady miejskiej, co utrudnia pracę. Przyznam się, że nie lubię wirtualnych spotkań. Jest inna atmosfera, inaczej się rozmawia. Więcej można wynieść z posiedzenia stacjonarnego niż przez internet.

Tomasz Bernacki z Platformy Obywatelskiej wskazał natomiast na inwestycje: - To przede wszystkim remont wiaduktów w ciągu alei Monte Cassino i przebudowa tego na ulicy Władysława IV, przebudowa ulicy Szczecińskiej, być może podjęcie decyzji o budowie hali targowej. Istotna jest również ochrona środowiska, w naszym przypadku to Góra Chełmska.

rozmowa z radnymi Anną Mętlewicz (PiS) i Tomaszem Bernackim (PO)

Bogusław Ogorzałek mówił o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej: - Ten czas przerwy był potrzebny w celu zapewnienia bezpieczeństwa w związku z pandemią. Nauka stacjonarna jest jednak najlepszą formą nauczania, ponieważ młodzież buduje więzi i ma bezpośredni kontakt z nauczycielem.

Zgodnie w rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną.

rozmowa z Bogusławem Ogorzałkiem