fot. Katarzyna Chybowska
Goście Arkadiusza Wilmana, jak w każdą niedzielę, rozmawiali na antenie Polskiego Radia Koszalin o katolickich wydarzeniach minionych dni.

6 stycznia Kościół obchodził uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako święto Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III wieku. W czwartek wierni spotykali się nie tylko na wspólnej modlitwie, ale i zabawie. Barwny korowód po raz trzeci przeszedł ulicami Sławna. Trzej królowie w asyście żołnierzy poprowadzili ulicami miasta kilkaset wiernych.

„Magazyn katolicki”, cz. 1

Na zakończenie orszaku wszyscy chętni mogli posilić się ciepłą herbatą i kawą oraz żołnierską grochówką. W Sławnie była nasza reporterka Katarzyna Chybowska.

Ogłoszenie o naborze do nowo powstającego chóru parafialnego pojawiło się zaledwie kilka tygodni temu, a w kołobrzeskiej katedrze jego członkowie zaśpiewali już kilka pieśni. Próby odbywają się raz w tygodniu, zawsze w soboty. Wraz z radiowym mikrofonem towarzyszyliśmy chórzystom podczas wczorajszego szlifowania umiejętności wokalnych.

„Magazyn katolicki”, cz. 2

W Polsce 6 stycznia przypada także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku towarzyszyło mu hasło "Z Wieczernika aż na krańce świata". Słowa te nawiązują do tematu Roku Duszpasterskiego Kościoła w naszej ojczyźnie: "Posłani w pokoju Chrystusa". Tego dnia wierni proszeni są o wsparcie duchowe i materialne misjonarzy z Polski. Ks. Jacek Dziadosz pochodzi z Jastrowia, jest kapłanem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pracującym w Boliwii. Duszpasterz głosi Ewangelię w Andach Środkowych od 2012 roku.

„Magazyn katolicki”, cz. 3

Ks. Jacek Dziadosz jest misjonarzem pracującym na boliwijskim płaskowyżu Altiplano. W 99 krajach posługuje obecnie 1800 misjonarzy i misjonarek z naszego kraju, w tym 1476 osób konsekrowanych. Najwięcej misjonarzy – 727 – przebywa w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.