fot. Przemysław Grabiński
Dzięki tej akcji na konto Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile trafiło niemal 10 tysięcy złotych. To wpłaty od mieszkańców oraz instytucji. Będą one przeznaczone na środki do pielęgnacji pacjentów pilskiego hospicjum i tamtejszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile podkreśliła, że założeniem akcji było sfinansowanie zakupu symbolicznych paczek o wartości 250 złotych: - Zakładaliśmy uzbieranie mniej więcej 5 tys. zł, a wpłynęło 9 tys. 535 zł. Dzięki temu możemy stworzyć aż 38 paczek. Od osób prywatnych otrzymaliśmy 27 wpłat, natomiast 3 skierowano do nas od instytucji.

Dr Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaznaczył, że zakupione dzięki tej akcji środki do pielęgnacji znacząco poprawiają komfort pacjentów hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

- Pieniądze zbierane były na zakupu tego, co zapewnia właściwy komfort tym pacjentom, nie są to środki czy sprzęt medyczny, ale są one równie potrzebne. Każdy, kto ma chorego w domu wie najlepiej, że różnych środków pomocniczych potrzeba wiele i one nie mało kosztują - dodał.

Działacze pilskiego Towarzystwa Pomocy Chorym dziękują za dotychczasowe wpłaty i proszą o dalsze wsparcie. Na rzecz hospicjum w Pile można przekazać 1% podatku. Niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej: www.tpch.pila.pl.

Obecnie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Królewskiej w Pile przebywa 35 pacjentów.

pg/aj

Posłuchaj

Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile dr Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile