Nowe technologie komputerowe wkraczają intensywnie w nasze życie. Coraz częściej korzysta się już z danych cyfrowych niż papierowych. Obecna sytuacja sprawia, że wile osób pracuje zdalnie używając programów komunikujących się za pomocą internetu.

Systemy komputerowe oraz oprogramowania online są przydatnymi narzędziami w pracy dla wielu branż. Przede wszystkim zyskują one znaczną popularność w księgowości. Programy online z roku na rok są unowocześniane w funkcje, które wspomagają pracę księgowych, a także umożliwiają dodatkowe zadania. Systemy te można używać o każdej godzinie i w każdym miejscu. Są elementem pracy wymagającym jedynie dostępu do internetu i przeglądarki. Oprogramowania posiadają najnowsze moduły gromadzenia, przetwarzania danych cyfrowych. Korzystając z tego rodzaju technologi przedsiębiorcy mogą coraz częściej sami prowadzić swoją księgowość i mieć do niej szeroki dostęp.

Jak działa nowoczesna księgowość online?

Nowoczesna księgowość online jest przydatnym systemem, który pozwala między innymi na wystawianie faktur w łatwy i przyjemny sposób. Oprogramowanie działa w chmurze danych. Pozwala na przesyłania informacji cyfrowych korzystając z usług bazujących na strukturze klient- serwer. Programy tak działające mogą korzystać z wielu procesów jednocześnie. W dodatku księgowość online pozwala na pracę wielu osobom jednocześnie przy szybkim przetwarzaniu informacji. Do programu możemy zalogować się poprzez przeglądarkę internetową wpisując w odpowiednim panelu klienta login oraz hasło. Interfejs aplikacji jest przejrzysty oraz intuicyjny. Tego typu narzędzie ma wiele funkcji zautomatyzowanych co umożliwia prostą pracę oraz oszczędność czasu. Tego rodzaju  programu pracującego w chmurze danych stosuje na przykład firma wfirma.

Najnowocześniejsze oprogramowania księgowe działające w chmurze obliczeniowe gwarantują pracę z aplikacją z dowolnego miejsca i czasie, Usługi bazujące na chmurze, dostarczają model biznesowy programu jako usługę, gdzie dany użytkownik systematycznie płaci niewielką miesięczną opłatę, zamiast płacić całość z góry. Aplikacje online są bezpiecznie, ponieważ posiadają odpowiednie szyfrowanie danych, a także systematyczne i automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Oferują wsparcie techniczne o każdej porze. Nie musimy się martwić o infrastrukturę oprogramowania, ponieważ wszystko jest po stronie usługodawcy. My dostajemy gotowy już produkt do pracy.

Funkcjonalność systemów księgowych online

Systemy księgowe jak zostało wspomniane powyżej służą w głównej mierze do generowania faktur. Umożliwiają także wiele innych zadań na przykład przechowywanie dokumentów księgowych, obsługę magazynu, handlu, a także coraz częściej wspierają obszar prowadzenia działań marketingowych w tym relacje biznesowe z klientem. W oprogramowaniu księgowym online jest to tak zwany moduł CRM (customer relationship management). Ponadto aplikacja potrafi generować faktury w 6 językach korzystając z nowoczesnych szablonów zdefiniowanych w oprogramowaniu, które w łatwy sposób umożliwiają w połączeniu z innymi modułami generowanie faktur. Możemy także definiować własne szablony faktur wraz z danym logo firmy.

Istnieje możliwość korzystanie z faktur automatycznych co pozwoli w pełni na wystawianie przez system faktur VAT. Poprzez moduł CRM będziemy mogli przechowywać informacje odnośnie kontaktów z klientami. Skorzystamy z funkcji tworzenia zadań zintegrowanych z kalendarzem, dzięki temu żaden termin nas nie ominie. Program do faktur daje możliwość także zarządzania projektami i zadaniami wspomagając tym samym pracę nad różnymi projektami w wielu firmach. W dodatku System wspiera integracje z najpopularniejszymi platformami e-commerce jak na przykład Integracja z Allegro. Warto poznać tego rodzaju rozwiązania już dziś.

Artykuł sponsorowany