fot. pixabay.com
Jest znajdą, ma półtora roku i charakterystyczne czarne wybarwienie na pyszczku, które spowodowało, że Internauci widzą w niej kocie wcielenie wokalisty zespołu Queen. Kotka nosi imię Mostaccioli - na cześć przypominających herbatniki ciasteczek.

Mostaccioli, bo tak wabi się kotka, została znaleziona przez jej obecną opiekunkę, Natalie, 30 sierpnia 2020 roku w ogrodzie. W Kalabrii. Jak podają serwisy Daily Mail i Bored Panda - kotka miała jeszcze trójkę braci z tego samego miotu, jednak tylko ona wyróżniała się owym śladem na pyszczku w kształcie wąsów Freddiego.

Kobieta przygarnęła wszystkie kocięta z zamiarem przekazania ich do adopcji. Ostatecznie trójka braci Mostaccioli szybko znalazła nowe domy, ale ona sama pozostała u Natalie. Obecnie Mostaccioli ma „przyrodnią siostrę”, kotkę Izanami, a Natalie dokumentuje ich życie na profilu instagramowym: izanami.and.mostaccioli.

Co do genialnych „wąsów”, początkowo nie bardzo rzucały się w oczy - jak twierdzi Natalie - ale teraz urosły do imponującego kształtu i stały się tematem komentarzy typu: „Jeśli Freddie Mercury byłby kotem”.

PAP Life/od