fot. prk24.pl
Zdrowie, gospodarka i kultura - to tematy, którym przyjrzeliśmy się wspólnie z naszymi gośćmi.

Do wyliczenia wszystkich rozpoczętych lub zakończonych w 2021 roku inwestycji w naszym regionie potrzebowalibyśmy osobnej audycji. Sporo się działo na Pomorzu Środkowym - większych i mniejszych przedsięwzięć nie brakowało. Najciekawsze z nich przedstawił Mateusz Sienkiewicz.

materiał Mateusza Sienkiewicza

Lekarze rodzinni namawiają do szczepień przeciwko COVID-19, ale niekiedy bezradnie rozkładają ręce. Wielu pacjentów nadal nie chce zaszczepić się, a zdarzają się nawet przypadki, w których kwestionują istnienie koronawirusa. Te ostatnie 12 miesięcy lekarzom pierwszego kontaktu minęły także na prowadzeniu kampanii szczepień. O tym, jaki to był rok - z perspektywy lekarza rodzinnego - ze specjalistą medycyny rodzinnej z Piły Iwoną Leśniewską rozmawiał Przemek Grabiński.

rozmowa Przemka Grabińskiego ze specjalistą medycyny rodzinnej z Piły Iwoną Leśniewską

To był też kolejny rok walki z COVID-em i jego skutkami. W maju w szpitalu MSWiA w Złocieńcu uruchomiono oddział rehabilitacji pocovidowej. Jak ten rok minął pacjentom i personelowi złocienieckiego szpitala? To sprawdzał Przemek Grabiński.

materiał Przemka Grabińskiego

O najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w naszym regionie Mariusz Brokos rozmawiał m.in. z Jolantą Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury oraz z Pawłem Strojkiem, dyrektorem Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Posłuchaj

rozmowa Mariusza Brokosa z Jolantą Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury rozmowa Mariusza Brokosa z Pawłem Strojkiem, dyrektorem Centrum Kultury 105 w Koszalinie