fot. PAP/EPA/Ernesto Guzman Jr.
75 procent mieszkańców Ustronia Morskiego przyjęło szczepionkę przeciwko Covid-19. To najwyższy wskaźnik wyszczepialności w naszym województwie i jeden z najwyższych w kraju. Aktualnie średnia w Polsce to tylko 56 procent, a w pełni zaszczepieni stanowią 48 procent całego społeczeństwa.

Tak wysoki stopień zaszczepienia osiągnięto dzięki wspólnemu zaangażowaniu samorządu, organizacji społecznych, przedsiębiorców i służby zdrowia.

Sylwia Halama, zastępca wójta Ustronia Morskiego jako przykład podała ostatnio wprowadzoną zachętą dla zaszczepionych - karty podarunkowe do wykorzystania w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Helios: - Mamy już ok. 75 proc. zaszczepionych mieszkańców. Promujemy szczepienia w gminie Ustronie Morskie na różne sposoby. Wydaliśmy gazetkę, która trafiła do naszych mieszkańców. Znajduje się także w miejscach publicznych, można ją sobie odebrać. Przygotowaliśmy w tym celu również filmy zamieszczone w mediach społecznościowych, a także karnety do wykorzystania w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Helios w Ustroniu Morskim, które zostały przekazane naszym lekarzom rodzinnym.

Mieszkańcy chwalą sobie tego rodzaju zachęty. Podkreślają jednak, że najważniejszym powodem do zaszczepienia jest dbanie o zdrowie. - Kieruję się mądrością, bo mam świadomość, że bez tego się nie przeżyję. Jestem już po trzeciej dawce i jestem z tego powodu szczęśliwy - powiedział nam jeden z mieszkańców.

Ustronie Morskie otrzymało ponad 2 miliony złotych z rządowych funduszy w nagrodę za czołową lokatę w rankingu wyszczepialności. Pieniądze będą przeznaczone na cele prozdrowotne.

mw/aj

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego