fot. pixabay.com
We wtorkowej odsłonie „Wieczornych spotkań” nasi goście rozmawiali m.in. o tym, jakie dolegliwości najczęściej dotykają stopy, a także do kogo się zwrócić w ich wyniku o pomoc.

Muszą być zdrowe i zadbane, bo noszą nas przez całe życie. Stopy pełnią bardzo ważną funkcję w naszym organizmie, nie są jednak wolne od zmian patologicznych. Wady stóp rozwijają się w wyniku różnych obciążeń, braku higieny, chorób, gdzie szukać pomocy? U podologa - mówi Katarzyna Kasprzak.

materiał Beaty Góreckiej

Stopy małego dziecka są bardzo delikatne i wymagają dbałości o prawidłowy rozwój, ponieważ od tego będzie zależeć kondycja i zdrowie w życiu dorosłym. A stopy muszą nosić nas przez całe życie zatem należy o nie dbać.

Kontuzje stopy mogą przytrafić się zarówno osobom, które na co dzień prowadzą raczej stateczny tryb życia, jak i zawodowo uprawiającym sport. Jakie najczęściej dolegliwości mogą dotknąć nasze stopy, o tym fizjoterapeuta Paweł Kaniewicz.

materiał Anny Winnickiej

Często zapominamy, że gdyby nie stopy, to nie mielibyśmy szansy na utrzymanie równowagi. Nie pamiętamy także, że nie tylko o kręgosłup ale i o stopy trzeba dbać i ćwiczyć. Jak mówi Magdalena Kuszpit - instruktor fitnessu - stopa to bardzo ciekawy narząd ruchu.

materiał Katarzyny Kużel