fot. (screenshot)/film prk24
W kulturalnej odsłonie „Wieczornych spotkań” nasi goście podsumowali, jak wyglądał kończący się już 2021 rok w galeriach sztuki.

Kończący się rok 2021 obfitował w wydarzenia kulturalne. Tak też było w naszym regionie i w przypadku galerii. W Bałtyckiej Galerii Sztuki w Koszalinie, odbyło się kilkanaście wystaw i plan został zrealizowany - mówi Izabela Madajczyk - kierownik BGS.

materiał Katarzyny Kużel

Starowieyski, Cześnik czy Imielska - to tylko część artystów, których prace prezentowane były w tym mijającym roku w galerii BWA w Pile. Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych rozpoczęło też cykl spotkań dla młodzieży pod hasłem „O sztuce w BWA” oraz uruchomiło „Galerię debiutów”. „To był rok pracy w trudnych warunkach, ale rok pełen nowych działań i wyzwań” - mówi w rozmowie z Przemkiem Grabińskim dyrektor BWA w Pile, Edmund Wolski.

materiał Przemysława Grabińskiego

A już 7 stycznia w BWA otwarcie nowej wystawy - Salon Pilski Art 2021, czyli przegląd prac kilkudziesięciu artystów środowiska pilskiego.

Słupska Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w swoich trzech salach wystawowych zaprezentowała kilkanaście interesujących spotkań ze sztuką. Przeważało malarstwo, ale także pokazano przestrzenie działań artystów - mówi Edyta Wolska - dyrektor BGSW.

materiał Katarzyny Kużel

Wystawę Marii Wrońskiej „Winne - Niewinne” można oglądać w Baszcie Czarownic w Słupsku, jeszcze do końca stycznia.