fot. Jarosław Ryfun
„Samotność to taka straszna trwoga. Ogarnia mnie, przenika mnie” - tak śpiewał Ryszard Riedel, lider zespołu Dżem. Jak się z nią uporać, zwłaszcza w tym bożonarodzeniowym czasie?

Wszystkie osoby samotne i potrzebujące w wigilijny wieczór są zaproszone do koszalińskiego Domu Miłosierdzia. Przygotowania do wspólnej wieczerzy trwają już kilka dni.

Słupszczanie również mogą liczyć na paczki i ciepły posiłek, jednak wigilijnego spotkania dla osób samotnych i potrzebujących nie będzie. Jutro o godzinie 11 przed restauracją Słupski Młyn, będą czekali na nich wolontariusze z pakietem ciepłych potraw wigilijnych.

Także w Pile jutro o godzinie 11 w Centrum Charytatywnym Caritas będzie wydawany ciepły posiłek w pakietach na wynos.

Caritas przekazała sto paczek podopiecznym posła Stefana Romeckiego, który od lat organizuje spotkania świąteczne dla potrzebujących w Koszalinie oraz 50 paczek podopiecznym Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina. Kolejne paczki trafią przed świętami do obcokrajowców będących pod opieką Centrum wsparcia Integracji w Koszalinie oraz do seniorów ze świetlicy Caritas w Koszalinie.

O szczegóły Arkadiusz Wilman zapytał księdza Radosława Siwińskiego, prezesa Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia, oraz księdza Tomasza Rodę, dyrektora diecezjalnej Caritas.

Posłuchaj

„Przewodnik świąteczny Radia Koszalin”: wigilie dla potrzebujących z regionu