fot. wikimedia.org
W kulturalnym wydaniu „Wieczornych spotkań” nasi goście rozmawiali m.in. o tym, że obraz, dobra książka, czy nawet bilety na spektakl są coraz bardziej trafnym pomysłem na prezent.

Sztuka na prezent - to coraz popularniejszy trend. Szukamy prezentów nietypowych, ale i ze smakiem, a do takich niewątpliwie należą obrazy, inkografie czy wydruki giclee (czyt. żikle). Z Magdaleną Głodek - malarką, która stara się, by sztuka była jak najbardziej dostępna.

materiał Katarzyny Kużel

W audycji zaprezentowaliśmy także rekomendacje wartościowych książek z małych, niszowych i dużych, uznanych i z dorobkiem polskich wydawnictw.

materiał Jarosława Banasia

Wartościowe książki na Święta, według red. Konrada Nowackiego to William T. Vollman „Centrala Europa”, Peter Hoeg „Nieprzystosowani”, David Diop  „Bratnia dusza”, Łukasz Barys „Kości, które nosisz w kieszeni”. Cztery najważniejsze książki Sándora Máraiego, poleca tłumaczka literatury węgierskiej Irena Makarewicz „Ta prawdziwa” (powieść psychologiczna), Śladami bogów (dziennik podróży po Bliskim Wschodzie z 1926 roku), „Kronika Niedzielna” (felietony z przełomu lat 1930 i 1940) i "Stara miłość" (zbiór opowiadań).

A czy karnet na przedstawienia do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, to dobry pomysł? Najlepszy - odpowiada Rafał Wołyniak z Biura Promocji i Marketingu BTD w Koszalinie.

materiał Beaty Góreckiej

Zachęcamy Państwa do robienia prezentów nietuzinkowych, z pomysłem i takich, które poszerzać będą nasze horyzonty.