fot. pixabay.com
Środowy wieczór i rozmowy o nauce języków obcych. „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze” - to słowa Franka Smitha kanadyjskiego psycholingwisty. Nauka języków obcych otwiera drzwi na świat, oferując nam mnóstwo nowych możliwości.

Znając chociażby jeden język obcy, mamy sposobność pracować i uczyć się za granicą, podróżować do innych krajów, nawiązywać znajomości z obcokrajowcami, a także poznać zwyczaje i kulturę innych państw.

Nauka języków obcych to nie tylko zawodowe czy prywatne korzyści. To także niezwykła gimnastyka umysłu, podczas której ćwiczymy pamięć, czy rozwijamy kreatywność.

Język obcy, zwłaszcza angielski, staje się dla młodych ludzi drugim językiem, pomaga we wszystkim - w poszukiwaniu pracy, nowych przyjaciół, zrozumieniu obcej kultury. Jak dzięki językowi obcemu zostać mistrzem dla siebie? Nie jest to trudne, o czym przekonała się Beata Górecka.

materiał Beaty Góreckiej

W dobie globalizacji, mobilności pracowników między różnymi krajami, międzynarodowej współpracy, eksportu, importu, język obcy wydaje się być podstawą funkcjonowania na rynku pracy. Zatem, czy znajomość języków obcych to gwarancja dobrej i pewnej pracy, a także szansa na lepsze wynagrodzenie?

Na to pytania Tomaszowi Tranowi odpowiedziała Agnieszka Marczak, specjalistka z obszaru HR oraz Mateusz Żydek z Randstad.

materiał Tomasza Trana

Z dotychczasowych rozmów wynika, że nie powinniśmy mieć wątpliwości co do konieczności znajomości jakiegokolwiek języka obcego. Ale czy mając tę świadomość podejmujemy naukę języków obcych, a jeżeli tak, to jakich? Maciej Szymański z jednej z koszalińskich szkół językowych podkreśla, że jeżeli chodzi o naukę języka obcego, to rzeczywiście angielski bije rekordy zainteresowania. Mówi także, że ważne są powody podjęcia nauki, o których wspominają mu kursanci.

materiał Renaty Pacholczyk