fot. Mateusz Sienkiewicz
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy znajduje się w budynku dawnej szkoły podstawowej. Pierwsza tego typu placówka w gminie Połczyn-Zdrój działalność rozpocznie w styczniu.

Do tej pory uczniowie musieli korzystać z podobnych placówek w sąsiednich gminach. Teraz będą mieli zagwarantowaną fachową opiekę praktycznie na miejscu.

- Będziemy przyjmować dzieci na podstawie orzeczeń poradni psychologiczno-pedagogicznej. W naszej szkole uczyć się będą osoby o głębokim stopniu niepełnosprawności, z autyzmem, niesłyszące i niedosłyszące oraz niewidome i niedowidzące - powiedziała Iwona Andrzejczak, dyrektor ośrodka.

W nowej placówce zorganizowano w poniedziałek dzień otwarty. Dzieci i ich rodzice mogli zobaczyć, jak będzie wyglądało nowe miejsce nauki i rehabilitacji.

- Chciałabym, aby moje dziecko zostało przeniesione do tej placówki. Ładny budynek, mili nauczyciele - powiedziała jedna z mam. - Mój syn kończy 25 lat i gdyby nie takie zajęcia, to byłby zamknięty w domu. Jeśli za długo jest sam, to się denerwuje, a tutaj spotkałby się z innymi, miałby zajęcia i rehabilitację. W tym czasie my będziemy mogli załatwić swoje sprawy w mieście - dodali inni rodzice.

Zajęcia w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Toporzyku będą bezpłatne. Trwa rekrutacja do placówki, a pierwsze zajęcia zaplanowano na 2 stycznia.

ms/rz

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Iwona Andrzejczak, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego rodzice