fot. Katarzyna Chybowska
To m.in. utworzenie Lokalnych Centrów Pomocy i Laboratorium Finansowo-Giełdowego na Politechnice Koszalińskiej, a także ustawienie sygnalizatorów prędkości.

Przewodniczący klubu Pro-Centrum Rafał Rosiński zaznaczył, że Politechnika Koszalińska jest jedyną uczelnią wyższą, która otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa: - Udało się nam pozyskać 200 tysięcy złotych na budowę Laboratorium Finansowo-Giełdowego. Powstanie ono na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Będzie pomostem między studentami i nauczycielami akademickimi a przedsiębiorcami w zakresie sporządzanych analiz na rzecz Pomorza Zachodniego.

Radny Artur Wezgraj podkreślił natomiast, że projekty takie jak Lokalne Centra Pomocy mają wyrównać szanse mieszkańców województwa: - Będą służyły m.in. osobom dotkniętym klęskami żywiołowymi. Będą mogły przechować tu swój dobytek, znaleźć schronienie, zaopiekować się swoimi rodzinami.

Rafał Rosiński dodał, że klub Pro-Centrum postawił też na bezpieczeństwo na drogach. Z propozycji, które jeszcze znalazły się w budżecie, jest bowiem ustawienie radarowych sygnalizatorów prędkości. Ponadto wpisano przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat rozwoju Pojezierza Drawskiego, zwiększenie funduszu na granty sołeckie i promocję Pojezierza Myśliborskiego.

Przyszłoroczny budżet województwa to 1,5 miliarda złotych. Deficyt wyniesie 200 milionów złotych.

kc/rz

fot. Katarzyna Chybowska

Posłuchaj

Rafał Rosiński Artur Wezgraj