fot. Dariusz Wieczorek/Facebook
Poseł Nowej Lewicy był gościem Anny Popławskiej w porannej audycji „Studio Bałtyk”. W rozmowie mówił o projekcie ustawy w sprawie obowiązkowego szczepienia dorosłych przeciw COVID-19 oraz zachęcał do szczepienia dzieci powyżej 5 roku życia.

Lewica złożyła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy dotyczący obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19. Projekt zakłada również stosowanie paszportów covidowych w miejscach publicznych, które umożliwi normalne funkcjonowanie osobom już zaszczepionym. - Nowa Lewica nikogo nie zmusza do szczepienia. Każda ustawa nakłada na obywateli różnego rodzaju obowiązki. Nikt nie ma pretensji o to, że Prawo o ruchu drogowym zakłada określone sankcje za naruszenie przepisów. Stosujemy się również do funkcjonującej od dawna listy dwunastu obowiązkowych szczepień - zwrócił uwagę Dariusz Wieczorek.

- W Polsce codziennie umiera około 500 osób z powodu koronawirusa. Znajdujemy się w sytuacji, w której trzeba podejmować trudne i szybkie decyzje. Nie powinniśmy traktować szczepienia przeciw COVID-19 jako sposobu na segregację społeczeństwa - podkreślił poseł Nowej Lewicy.

Dariusz Wieczorek zapytany w dalszej części rozmowy o stanowisko w sprawie szczepienia dzieci od 5 roku życia przekazał, że niezbędne jest przeprowadzenie zdecydowanej i mocnej kampanii zachęcającej opiekunów do szczepienia najmłodszych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aś

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Dariusz Wieczorek