fot. prk24.pl
Zachodniopomorskie jest na ósmym miejscu wśród województw pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem. Covid-19 zdiagnozowano u kolejnych 1386 osób, w tym 146 koszalinian. Zmarło 26 chorych.

Najwięcej przypadków (421) jest w Szczecinie, na drugim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń plasuje się Koszalin (146). Najmniej, bo 12 przypadków, zanotowano w powiecie pyrzyckim.

W województwie zachodniopomorskim wykonano prawie dwa miliony szczepień przeciwko Covid-19. Zaszczepionych jest 55 proc. populacji.

- To nie jest zły wynik, ale także to nie jest dobry wynik. Chcielibyśmy, żeby zaszczepionych mieszkańców Pomorza Zachodniego było zdecydowanie więcej, od 80 do 90 proc. - powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. - Jesteśmy o krok przed pandemią, mamy jeszcze wolne łóżka, mamy personel, ale to się zawsze dzieje kosztem kogoś lub czegoś, m.in. oddziałów internistycznych, chirurgicznych - dodał.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie poinformował, że dla pacjentów z Covid-19 przeznaczonych jest 1155 łóżek, 869 z nich jest zajętych. Dla chorych przygotowano też o 97 respiratorów, 65 z nich jest zajętych.

Tydzień temu w województwie zanotowano 1504 nowe zakażenia koronawirusem.

PAP/rz