fot. pixabay.com
W tym tygodniu zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli radni: Beata Chrzanowska - przewodnicząca rady miejskiej z Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Bobrowski - wiceprzewodniczący rady miejskiej z klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz Małgorzata Lenart z klubu Łączy nas Słupsk.

Przypomnijmy, w tym tygodniu Zbigniew Konwiński - słupski poseł Platformy Obywatelskiej zgłosił poprawkę do budżetu państwa na 2022 r. polegającą na przekazaniu 50 mln zł na budowę hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej. Według wyliczeń łączny koszt inwestycji to 120 mln zł.

- Poseł Zbigniew Konwiński chyba zapomniał, że liderzy Platformy Obywatelskiej w Brukseli i Warszawie „walczą na śmierć i życie”, żeby Polska nie otrzymała pieniędzy z funduszów Unii Europejskiej. Z drugiej strony składa wniosek o środki na budowę hali sportowej w Słupsku - powiedział Tadeusz Bobrowski. - Warto byłoby uzgodnić taką decyzję z samorządowcami. Inwestycja proponowana przez posła kosztowałaby 120 mln zł, a państwowe dofinansowanie 50 mln zł. Czy znajdziemy w budżecie miasta 70 mln zł na taki projekt? Myślę, że propozycja Zbigniewa Konwińskiego jest jego kampanią przedwyborczą - dodał.

Beata Chrzanowska zaznaczyła na naszej antenie, że od dłuższego czasu istnieje dokumentacja tej inwestycji: - Propozycja posła Zbigniewa Konwińskiego ma rację bytu. Hala widowiskowa nie miałaby obecnie pełnego obłożenia ze względu na pandemię, ale jest to słuszny projekt. Taki obiekt jest potrzebny w naszym mieście. Powinniśmy starać się o tę inwestycję ponad politycznymi podziałami.

W dalszej części piątkowej audycji samorządowcy dyskutowali m.in. o przygotowaniach drogowców do sezonu zimowego oraz podwyżce dla prezydent miasta.

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” - 03.12.2021