fot. archiwum prywatne
Miłośnicy motoryzacji z nieformalnej grupy BMW Koszalin zapraszają mieszkańców na pierwsze MotoMikołaje, organizowane w koszalińskim Motoparku. W programie m.in. pokazy driftu, przejazd sportowym autem, licytacje oraz gry i zabawy dla dzieci.

Grupa miłośników bmw działa w Koszalinie od dwóch lat i angażuje się w różne akcje charytatywne. Teraz jej członkowie zdecydowali się zorganizować własne wydarzenie. - Jesteśmy fanami motoryzacji, staramy się wymieniać wiedzą, ale też integrować środowisko i dawać się poznać od tej najlepszej strony - podkreśla Patryk Żur, założyciel grupy.

Jakie atrakcje czekają na mieszkańców w czasie MotoMikołajek? - To wydarzenie dla całych rodzin. Przyjedzie do nas wielu gości: właścicieli starych aut, samochodów amerykańskich, oraz aut przystosowanych do driftu. Tu mamy niespodziankę, za dar do puszki będzie można się przejechać na przednim fotelu z driftującym kierowcą i poczuć na własnej skórze te emocje - podkreśla Patryk Żur.

Na miejscu będzie można też wziąć udział w licytacjach cennych voucherów, gadżetów komórkowych, kosmetyków samochodowych. Będzie też duży wybór domowych ciast oraz kawa i herbata. - Wszystkie pieniądze zebrane w czasie wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc chorej na glejaka Monice Maciołek i choremu na raka Maciejowi Solnikowi. Na koniec podamy kwotę, którą uda nam się zebrać i podzielimy ją po równo na te dwie osoby - zaznaczył Łukasz Korotki, współorganizator wydarzenia.

Początek MotoMikołajek 2021 już w tę niedzielę o godzinie 10 na koszalińskim MotoParku. Wstęp jest bezpłatny.

kk

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej