fot. Mateusz Sienkiewicz
W szczecineckim ratuszu wręczono specjalne statuetki dla osób zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym.

Z grona dzieci i młodzieży doceniono Kaję Cejmer, drużynową 13. drużyny starszoharcerskiej „Czarna Wadera”. Szczecinecka harcerka wzięła sobie za cel mobilizację najmłodszych mieszkańców.

- W dobie internetu i technologii wiele osób woli zostać przed monitorem. Nadal jednak są osoby, które się angażują w harcerstwo. Mamy dużo pracy związanej z organizowaniem wyjazdów, obozów, zbiórek. Staramy się kreatywnie zainteresować młode osoby do przyłączenia się do nas - podkreśliła zdobywczyni statuetki.

Wśród dorosłych tytuł „Wolontariusza Roku” otrzymał Marek Grzegorski, ratownik medyczny na co dzień pracujący w szczecineckim szpitalu. Od lat zaangażowany jest on w szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, a w ostatnim czasie stworzenie „Teczki dokumentacji medycznej” dla seniorów ze Szczecinka. Laureat przyznał, że pandemia utrudnia pracę wolontariacką: - Sytuacja covidowa bardzo utrudnia działanie, szczególnie wszelkiego rodzaju warsztaty. Udało się nam jednak zorganizować inne akcje. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie ponownie wrócimy do wszystkich działań, które od lat prowadzimy.

W Szczecinku osoby działające bezinteresownie na rzecz lokalnej społeczności nagradzane są już od 10-ciu lat.

ms/aj

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Kaja Cejmer, drużynowa 13. drużyny starszoharcerskiej „Czarna Wadera” Marek Grzegorski, ratownik medyczny