fot. archiwum prk24
Ustecki kiermasz już w najbliższy weekend. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje będą czekały na odwiedzających Plac Dąbrowskiego.

- W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu wystawców, którzy zaoferują m.in. wyroby rękodzielnicze, domowe przysmaki oraz ozdoby choinkowe. Na świąteczny kiermasz zapraszamy w piątek w godzinach 15.00-19.00, w sobotę od 11.00 do 20.00, a w niedzielę od 11.00 do 18.00. Dodatkowo w sobotę w tym miejscu odbędą się tradycyjne Usteckie Mikołajki z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Imprezę odwiedzi oczywiście Św. Mikołaj, który przyjedzie do Ustki na saniach - powiedział na antenie Radia Słupsk Włodzimierz Wolski z Urzędu Miasta w Ustce.

W Słupsku świąteczny kiermasz wystartuje 16 grudnia: - W tym roku odbędzie się już trzecia edycja Słupskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przy ul. Nowobramskiej. Celem tego wydarzenia jest wspieranie lokalnych dostawców, dlatego odwiedzający będą mogli nabyć głównie ich produkty, m.in. świąteczne przysmaki oraz wyroby rękodzielnicze. Na kiermaszu nie zabraknie również choinek - powiedziała Dagna Mikołajczak-Maśnicka ze słupskiego magistratu.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa