fot. prk24.pl
Przed wejściem do Centrum Spraw Społecznych (CSS) przy ul. Okopowej 15 w Kołobrzegu w nocy rozlana została czerwona substancja. Policja prowadzi postępowanie o wykroczenie uszkodzenia mienia.

- Zgłoszenie o rozlanej substancji w kolorze czerwonym przed Centrum Spraw Społecznych otrzymaliśmy o 8.00 od pracownic instytucji - poinformowała w środę st. sierż. Seemann.

Zaznaczyła, że na miejscu trwają czynności: - Postępowanie będziemy prowadzić w związku o wykroczenie uszkodzenia mienia. Trwa szacowanie strat i poszukiwanie sprawcy.

Jak podały lokalne media, publikując zdjęcia z miejsca zdarzenia, oprócz wylanej czerwonej substancji przed wejściem do CSS w Kołobrzegu były tam także kartonowe tablice z napisami takimi jak: „Macie krew na rękach” czy „Wara od naszych macic zwyrole”.

Poinformowały, że w budynku znajduje się także biuro poselskie Czesława Hoca (PiS), ale wejście do niego jest w innym miejscu. Zasugerowały, że wydarzenia z nocy mogą mieć związek z obywatelskim projektem zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji, którym w środę wieczorem w Sejmie mają zająć się posłowie.

Projekt przygotowany został przez Fundację „Pro-prawo do Życia” i złożony w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, zebrano pod nim 130 tys. podpisów, 28 października skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Projekt zakłada, że moc stracić ma ustawa z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - tzw. ustawa antyaborcyjna, która obecnie dopuszcza dokonanie aborcji w dwóch przypadkach.

PAP

Posłuchaj

Michał Kujaczyński rzecznik miasta