fot. UM Białogard/Facebook (printscreen)
„Szczepimy się bo interesuje nas tylko zwycięstwo” - tak do akcji szczepień przeciwko Covid-19 zachęca Krzysztof Bieńkowski, zapaśnik AKS-u Białogard i medalista mistrzostw Europy. Spot z jego udziałem zamieszczono na Facebooku urzędu miasta w Białogardzie. Do przyjmowania szczepionek przekonują także inni sportowcy z naszego regionu.

Zawodnik AKS-u Białogard wyjaśnia, dlaczego warto się zaszczepić przeciwko Covid-19: - Zdrowie jest najważniejsze. Tylko w taki sposób możemy pokonać pandemię. Po przyjęciu szczepionki, możemy na przykład bezpiecznie podróżować za granicę.

O tym, że szczepienia przeciwko Covid-19 są ważne, przekonują także inne osoby związane ze sportem w naszym regionie, m.in. trener ekstraklasowych szczypiornistek Młynów Stoisław Koszalin Waldemar Szymański: - Sportowcy grają dla kibiców i obawiają się, że mecze odbywać się będą przy pustych trybunach. Przyjmując szczepionkę, dbamy nie tylko o siebie, ale również o naszych fanów. Z tego, co wiem, większość zawodniczek w Superlidze Kobiet zaszczepiła się.

Adrianna Nowicka, kapitan koszalińskiej ekipy i jej rodzina, a także wszystkie jej koleżanki z zespołu przyjęły szczepionkę: - Zrobiliśmy to, by zatrzymać pandemię. Chcemy również grać przy pełnych trybunach, dlatego zachęcamy kibiców do szczepienia się.

Profesor Grzegorz Węgrzyn, szef Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego i Komitetu Biologii Molekularnej Komórki Polskiej Akademii Nauk, zwrócił uwagę, że ważne jest nie tylko podstawowe szczepienie, ale także tzw. dawki przypominające: - Na razie nie mamy skutecznych leków i jedyną metodą walki z Covid-19 są szczepienia. Nawet jeśli nie będzie ono w 100 proc. skuteczne, to chroni nas przed ciężkim przebiegiem choroby.

Ostatniej doby zdiagnozowano w kraju 19 074 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 526 chorych. Więcej o akcji „Szczepimy się bo interesuje nas tylko zwycięstwo” w materiale Krzysztofa Klinkosza.

kk/rz

Posłuchaj

materiał Krzysztofa Klinkosza