fot. ms.gov.pl
Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła śledztwo w sprawie zabójstwa 69-letniego mieszkańca gminy Bytów, którego ciało 15 listopada znaleziono w jeziorze Jeleń – poinformował PAP we wtorek rzecznik prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Prok. Wnuk zaznaczył, że śledztwo przejęła prokuratura okręgowa z uwagi na charakter przestępstwa. - Mamy do czynienia z zabójstwem, ciężkim przestępstwem kryminalnym i nieujęciem sprawcy – poinformował.

Podkreślił, że wyznaczony do prowadzenia postępowania prokurator Prokuratury Okręgowej w Słupsku jest na etapie zapoznawania się z aktami sprawy, które z Prokuratury Rejonowej w Bytowie zostały przekazane w piątek, 26 listopada.

Na tym etapie śledztwa nikomu nie przedstawiono zarzutów. - Prokurator oczekuje na wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok ofiary – powiedział PAP prok. Wnuk.

Zgłoszenie o znalezionym ciele mężczyzny w jeziorze Jeleń w gminie Bytów dyżurny miejscowej policji otrzymał 15 listopada przed godz. 9. Ustalono, że zmarły to 69-letni mieszkaniec gminy. Śledztwo w sprawie o zabójstwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Bytowie. Zatrzymano cztery osoby, które po przesłuchaniu w charakterze świadka, zostały zwolnione do domu.

PAP/od