YouTube/Weekend FM - brd24.pl
W nocy z soboty na niedzielę samochód osobowy audi A6 przeleciał nad rondem Jana Pawła II, zatrzymując się dopiero na ekranach akustycznych po drugiej stronie. Zdarzenie zarejestrowały kamery.

Jak podały służby prasowe pomorskiej policji, 44-letni kierowca ze Złocieńca przejechał osobowym audi przez środek ronda w al. Wojska Polskiego. Zniszczył znaki i słupki drogowe oraz kwiaty i krzewy rosnące na wysepce. Zatrzymał się dopiero na chodniku już poza rondem.

„Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali na miejscu rozbity samochód i siedzącego w nim kierowcę. (…) Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że kierowca audi miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie” - poinformowano w policyjnym komunikacie.

44-latek nie doznał żadnych obrażeń. Miał tłumaczyć funkcjonariuszom, że jadąc od strony Chojnic w kierunku Wałcza, że nie zauważył na swojej drodze ronda.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i odholowali jego samochód na policyjny parking.
Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, ponieważ nikomu nic się nie stało. Kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

red.