fot. Przemysław Grabiński
Budynek stanął w sąsiedztwie starej komendy - przy ulicy Bydgoskiej. Mieszczą się w nim nie tylko biura, ale i tzw. niebieski pokój do pracy z dziećmi, siłownia dla policjantów, kojce dla psów służbowych oraz garaże i magazyny.

Jak podkreśla Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk - nowy obiekt to korzyść nie tylko dla policjantów, ale i mieszkańców powiatu: - To budynek niezwykle nowoczesny, który stworzy świetne warunki do pracy dla świetnych pilskich policjantów, którzy pracują niezwykle efektywnie. Te doskonałe warunki odczują także mieszkańcy, dla których my tę służbę przecież pełnimy.

Otwarta dziś siedziba pilskiej policji jest nowoczesna i przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszczą się w niej nie tylko biura, ale i tzw. niebieski pokój do pracy z dziećmi, siłownia dla policjantów, kojce dla psów służbowych oraz garaże i magazyny. - Wszystkie wydziały, które tutaj funkcjonują, czyli m.in. kryminalny, prewencji i ruchu drogowego mają warunki, które pozwalają na to, aby przygotować do codziennej służby - zaznacza Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

W powstanie nowej siedziby pilskiej policji od początku zaangażowany był wiceminister rozwoju i technologii, pilski poseł Zjednoczonej Prawicy Grzegorz Piechowiak. Jak podkreśla - starania o tę inwestycję trwały od lat: - To wielkie wydarzenie. Cieszymy się, że po wielu latach mówienia o tej niezwykle ważnej dla miasta i powiatu inwestycji ona wreszcie powstała.

W budynku nowej komendy pracują już dyżurni pilskiej policji. Komendant Powiatowy Policji w Pile, podinsp. Marcin Kowalski zapowiada, że za kilka dni wszyscy pracownicy jednostki będą korzystać już z nowego obiektu: - Ten budynek to już XXI wiek. Policjanci nie mogli się doczekać przeprowadzki i pracy w nim. Wszystko jest tutaj nowe, włącznie ze sprzętem. Ze starego komisariatu zabieramy jedynie dokumenty spraw, które prowadzimy.

Budowa i wyposażenie nowej komendy pilskiej policji kosztowały ponad 75 milionów złotych. Inwestycję zrealizowano ze środków funduszu modernizacji policji.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

generalny inspektor Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji nadinsp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Grzegorz Piechowiak, pilski poseł Zjednoczonej Prawicy podinsp. Marcin Kowalski, Komendant Powiatowy Policji w Pile