fot. Mateusz Sienkiewicz
Gruntownie przebudowane ulice Mała i Ogrodowa w Barwicach to efekt dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja otrzymała ponad milion złotych wsparcia z budżetu państwa.

fot. Mateusz Sienkiewicz

To 60 procent wartości inwestycji, dlatego jak podkreślała podczas otwarcia Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, ważna jest współpraca rządu i samorządu: - Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych właśnie po to jest stworzony, żeby wspierać podejmowanie tego typu wyzwań. Dofinansowanie kilkudziesięciu procent powoduje, że właściwie większy ciężar bierze na siebie budżet państwa. Dzięki temu wiele inwestycji, które wydawały niewykonalne, nagle stają się realne.

W ramach inwestycji przebudowano gruntownie kanalizację deszczową, wymieniono nawierzchnię, chodniki i oświetlenie. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z tych zmian: - Ta droga była w fatalnym stanie przez ostatnie czterdzieści lat. Tu był jeszcze poniemiecki bruk. Teraz wreszcie zrobiono nową nawierzchnię i chodniki. Jest wygodniej i bezpieczniej.

To kolejna inwestycja drogowa na Osiedlu Liściastym w Barwicach. W przyszłym roku, w ramach środków z Polskiego Ładu, gmina wyremontuje koleje ulice w tej części miasta.

ms/kc

Posłuchaj

Małgorzata Golińska wiceminister środowiska, szczecinecka posłanka PiS mieszkańcy Barwic