Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

Rada Miasta zatwierdziła nowy system opłat za wywóz śmieci skorelowany z opłatą za zużycie wody, który będzie obowiązywał na terenie Kołobrzegu. Na ten temat rozmawialiśmy z przewodniczącym klubu radnych Kołobrzescy Razem Wiesławem Parusem (PO), przewodniczącym klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość Maciejem Bejnarowiczem oraz radnym niezależnym Dariuszem Zawadzkim.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z kołobrzeskimi samorządowcami

Nie milkną echa ostatniej sesji Rady Miasta, podczas której emocje ponownie rozpaliła sprawa głazu katyńskiego. O zdanie w tej sprawie poprosiliśmy samorządowców i przedstawiciela wnioskodawców posadowienia głazu wśród dębów katyńskich.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Przez ponad dwadzieścia lat Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Kołobrzegu prowadziło działalność w jednym z pomieszczeń regionalnego szpitala. Wolontariusze stowarzyszenia już czwartą dekadę czynnie pomagają cukrzykom i ich rodzinom, a liczbę chorych, którzy otrzymali wsparcie, można liczyć w tysiącach. Za kilka tygodni minie rok, jak szpital rozwiązał umowę najmu, a stowarzyszenie szuka lokalu zastępczego.

materiał Małgorzaty Abramowicz

O propozycji grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowanej przez wiceprzewodniczącego sejmowej komisji zdrowia posła Czesława Hoca w sprawie możliwości kontrolowania certyfikatów covidowych pracowników przez pracodawców dyskutowali: Aleksander Bolko - prezes Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej, Mariusz Ławro -  prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego  oraz Andrzej Mielnik - przedsiębiorca.

Panel Gospodarczy Studia Kołobrzeg

W Studiu Kołobrzeg Mariusz Wolański rozmawiał z Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia, posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem o walce z pandemią.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z posłem Czesławem Hocem

Kołobrzeg otrzyma z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze prawie 9 mln złotych na remont nabrzeża portu rybackiego. Dotacja pokryje w 100 procentach koszty inwestycji. Wyremontowany zostanie ostatni element infrastruktury, należący do Zarządu Portu - Nabrzeże Barkowskie o długości około 168 metrów.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Podczas sobotniej audycji Jarosław Banaś rozmawiał m.in. o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom z ks. dr. Marianem Suboczem, który przez 10 lat był dyrektorem Caritas Polska.

rozmowa Jarosława Banasia z ks. dr. Marianem Suboczem

W Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie odbyło się szkolenie prowadzone przez Gerda Hueschmanna znanego niemieckiego lekarza weterynarii, założyciela lecznicy dla koni, publicysty i trenera jeździectwa klasycznego. W tym wydarzeniu uczestniczyło 150 osób z całego kraju. Rozmawialiśmy też wybitnym trenerem jeździectwa naturalnego Wojciechem Mickunasem oraz właścicielem ośrodka Andrzeja Michalskiego.

materiał Mariusza Wolańskiego

Słownik na Fali. Caritas - to kobieta. Zaskoczeni? Słuchajcie także o mandacie i zdradzie. Skąd się wzięły te słowa w polszczyźnie - tłumaczy dr Sebastian Żurowski językoznawca z UMK w Toruniu a dopytuje Jarosław Banaś.

„Słownik na Fali” - rozmowa Jarosława Banasia z dr. Sebastianem Żurowskim

Przygotowanie: Jarosław Banaś, Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański .
Opracowanie: muzyczne Adrian Adamowicz.