fot. prk24.pl
Dziś o podwyżkach zdecydowali radni miejscy i powiatowi w Szczecinku. Ponad 20 tysięcy złotych - dwa razy więcej niż dotychczas - zarabiać będzie burmistrz Szczecinka i starosta szczecinecki. Uchwały przyjęte zostały nie jednogłośnie, ale radni nie podjęli dyskusji nad zmianami.

Więcej wątpliwości wzbudziła kwestia diet radnych miejskich. Marek Bogdanowicz z Platformy Obywatelskiej wstrzymał się od głosu, bo jak mówił mieszkańcy mają różne oceny pracy radnych. Ale zadeklarował, że na podwyżce skorzystają uczniowie ze Szczecinka.

- Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, dietę przekazuję jako darowiznę dla potrzebującej młodzieży. Jeżeli ta uchwała przejdzie, to w moim przypadku skorzysta z niej większe grono osób - wyjaśnił Marek Bogdanowicz.

Radny Marek Ogrodziński z PO uważa natomiast, że podwyższenie diet radnych z 841 do 2594 złotych to sprawa bezdyskusyjna:

- Czas stawić czoła realiom. Powinniśmy taką rekompensatę otrzymywać za naszą pracę. Dla każdego z radnych, ta suma jest mniej lub bardziej znacząca, ale wszyscy poświęcamy dla tej pracy swój czas i materiały - stwierdził radny.

Zgodnie z uchwałą radni miejscy większe diety otrzymają z wyrównaniem do sierpnia.

ms/od

Posłuchaj

Marek Bogdanowicz z Platformy Obywatelskiej Radny Marek Ogrodziński z Platformy Obywatelskiej