fot. Przemysław Grabiński
Ponad 100 milionów złotych na inwestycje chcą przeznaczyć w przyszłym roku władze Piły. W czwartek przedstawiono projekt przyszłorocznego budżetu.

Piotr Głowski, prezydent Piły podkreślił, że to rekordowy budżet, który pozwoli na działania w całym mieście: - Wpisanych jest prawie 70 inwestycji. Będą realizowane niemal w każdej części miasta, na każdym osiedlu. To wyłącznie zadania, które prowadzimy z urzędu. Jest jeszcze co najmniej kilkanaście milionów z m.in. Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz Zarządu Dróg i Transportu. Oznacza to, że w następnym roku realizowanych będzie sto inwestycji.

Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła dodała, że wydatki inwestycyjne nigdy nie były tak duże: - Wcześniej nie było możliwości, by tak duże pieniądze przekazać na remont dróg i rewitalizację miasta. 78,5 miliona na inwestycje to dopiero początek. Szacujemy, że w lutym budżet inwestycyjny zwiększy się o około 25 milionów złotych.

W zadaniach inwestycyjnych przyszłorocznego budżetu Piły zapisano m.in. modernizację stadionu żużlowego, budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 7, rozbudowę terenów skateplazy, kolejne zakupy autobusów komunikacji miejskiej, budowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz centrum przesiadkowego, a także rewitalizację placu Zwycięstwa w centrum miasta, rozbudowę sieci ścieżek rowerowych i budowę tzw. aktywnych przejść dla pieszych i doświetlenie istniejących przejść.

Głosowanie nad projektem przyszłorocznego budżetu odbędzie 21 grudnia.

pg/rz

Posłuchaj

Piotr Głowski, prezydent Piły Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła