fot. archiwum prk24.pl
Szczepienia, zachowywanie zaleceń sanitarnych czy paszport covidowy m.in. w miejscach pracy, uczelniach czy kinach – to jeden z pomysłów Lewicy na walkę z pandemią. Przedstawiła je w Koszalinie posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.

- Czas skończyć z pobłażaniem dla ludzi nieodpowiedzialnych, którzy nie chcą żyć we wspólnocie i nie chcą się zaszczepić - powiedziała Małgorzata Prokop-Paczkowska. - Paszport covidowy powinien obowiązywać w środkach komunikacji publicznej, w restauracjach, zakładach pracy, kinach i innych miejscach, z których wspólnie korzystamy.

Zdaniem posłanki ludzie zaszczepieni powinni być nagradzani za swoją odpowiedzialną postawę: - Ograniczenia powinny dotyczyć tych, którzy się nie zaszczepili. Ci, którzy to uczynili, powinni być nagradzani i móc korzystać i czerpać w pełni ze społeczności. Obowiązkowe szczepienia powinny być w służbie zdrowia, oświacie, więziennictwie czy w wojsku, czyli tam, gdzie ludzie nie mogą pracować zdalnie - zaznaczyła.

W środę resort zdrowia podał, że badania potwierdziły 28 380 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższa liczb zakażeń w IV fali pandemii w Polsce.

Krzysztof Klinkosz/kc


Posłuchaj

Małgorzata Prokop-Paczkowska posłanka Lewicy