fot. Mariusz Wolański
Pieniądze trafią do miejscowości Drozdowo w powiecie kołobrzeskim na zagospodarowanie terenu wokół stawu. Dziś w urzędzie gminy podpisano stosowną umowę.

O tym, jakie zmiany zajdą w Drozdowie, mówił wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki: - Dzięki dofinansowaniu powstanie boisko wielofunkcyjne, staw zostanie oczyszczony, pojawią się również nowe ławki i oświetlenie. Myślę, że wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni, a ta wieś popegeerowska bardzo dużo zyska.

W uroczystym podpisaniu umowy na wykonanie zadania uczestniczyli między innymi wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik, radny wojewódzki Henryk Carewicz oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

- To, że rozwijamy lokalne miejscowości, jest nie tylko radością dla regionalnej społeczności, gminy, czy powiatu kołobrzeskiego, ale nadzieją dla całej Polski, żeby na małe wsie i sołectwa wróciła normalność - stwierdził Czesław Hoc.

Obok tego dofinansowania z funduszy rządowych gmina Rymań wkrótce otrzyma 1,4 mln złotych na budowę remizy strażackiej oraz 9 mln złotych w ramach Polskiego Ładu.

Mieszkańcy Drozdowa nie kryją satysfakcji: - Bardzo się cieszymy, że coś tu się dzieje, szczególnie będzie to radość dla dzieci.

mw/od

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego