fot. szpitalpila.pl
Na tę sytuację zwraca uwagę Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile i apeluje o szczepienie się przeciwko COVID-19. Dodaje, że większość łóżek covidowych w pilskim szpitalu jest już zajęta.

Dyrektor przekazał Polskiemu Radiu Koszalin, że na 44 miejsca dla zakażonych zajętych jest już 36: - Najczęściej trafiają do nas osoby niezaszczepione. To sygnał, aby jednak się zastanowić nad podjęciem decyzji, która później pozwoliłaby uniknąć tak nieprzyjemnych sytuacji.

Pilski szpital - decyzją wojewody wielkopolskiego - nie prowadzi osobnego oddziału covidowego, ale ma kilkadziesiąt łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wojewoda Michał Zieliński, takie rozwiązanie ma zapewnić opiekę i leczenie także chorym z innymi dolegliwościami: - Staramy się, aby szpitale specjalistyczne nie zamykały się, żeby dalej mogły świadczyć usługi również dla osób niezakażonych.

Wojewoda zapewnił, że w razie potrzeby liczba tzw. łóżek covidowych w pilskim szpitalu zostanie zwiększona. Decyzje w tej kwestii podejmowane są na bieżąco, w zależności od sytuacji.

pg/od

Posłuchaj

Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski