fot. Twitter
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w III Kongresie Demograficznym, podczas którego debatowano nad tym, jak zmiany demograficzne wpływają na rozwój rolnictwa i terenów wiejskich.

W dyskusji szczególny nacisk położono na gminy popegeerowskie.

O polityce państwa wobec tych terenów mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Paweł Szefernaker podkreślił, że w ostatnich latach poprawia się sytuacja mieszkańców tych gmin: - Rząd Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął pewnego rodzaju rewolucję godności tych osób. W wielu sklepach przestano kupować „na zeszyt”. Jedna z pań, która była pracownikiem Państwowego Gospodarstwa Rolnego, powiedziała mi, że nie spodziewała się, iż kiedykolwiek efektem jej pracy będzie w przyszłości zakup sprzętu komputerowego czy realizacja inwestycji dla jej dzieci, wnuków i rodziny.

Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśliła wpływ agencji na jakość życia na polskiej wsi. Jej zdaniem realizowane programy sprawiają, że tereny wiejskie to przyjazne miejsca do życia i rozwoju zawodowego: - Polska w Unii Europejskiej ma najwięcej adeptów rolnictwa. Na wieś trafiają ludzie lepiej wykształceni oraz nastawieni na modernizację i cyfryzację gospodarstw, a to działa na korzyść rozwoju rolnictwa.

Kongres Demograficzny organizowany w murach Uniwersytetu Szczecińskiego jest jedną z kilkudziesięciu konferencji, które będą dotyczyły sytuacji demograficznej w Polsce. Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

ms/rz

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS-u Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa