fot. Wikimedia
Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli wójtowie gmin: Sławno Ryszard Stachowiak i Świeszyno Ewa Korczak oraz burmistrz Karlina Waldemar Miśko.

Renata Pacholczyk zapytała Ewę Korczak, czy w gminie Świeszyno ustawiony zostanie fotoradar: - Przydałoby się takie urządzenie na terenie naszej gminy, zwłaszcza w Konikowie. Decyzję jednak w tej sprawie podejmuje Inspekcja Transportu Drogowego. Zwrócimy się do niej z zapytaniem, aby ustawić fotoradar.

Dodała, że z powodu budowy S11 ruch w gminie Świeszyno jest wzmożony: - Do Strzekęcina dojeżdżają codziennie samochody ciężarowe, bo tam znajduje się plac dla pojazdów wykorzystywanych do budowy S11. Kierowcy, w tym nasi mieszkańcy, nie zawsze stosują się w okolicach tego miejsca do zasad ruchu i z tego powodu zwróciliśmy się z prośbą do koszalińskiej policji o przeprowadzenie większej liczby kontroli.

rozmowa z Ewą Korczak

Z kolei Waldemar Miśko mówił m.in. o planowanym przyszłorocznym budżecie Karlina: - Będzie on dosyć trudny, podobnie jak w poprzednich latach. Musimy przecież wygenerować dochody bieżące i majątkowe na odpowiednim poziomie. Budżet to 90 milionów złotych. Deficyt wyniesie kilka milionów. Staraliśmy się zabezpieczyć pieniądze na wydatki, zwłaszcza bieżące. Obawiamy się jednak wzrostu cen energii. To może spowodować, że będziemy musieli oszczędzać i zabezpieczyć dodatkową kwotę wydatki bieżące.

rozmowa z Waldemarem Miśką

Gmina Sławno zajęła trzecie miejsce w konkursie „Rosnąca Odporność” i otrzymała 250 tysięcy złotych nagrody. Wójt Ryszard Stachowiak nie jest jednak zadowolony z poziom wyszczepienia gminy: - To zaledwie 40 proc., trzecie miejsce od końca w województwie. Mimo to nagroda cieszy. Otrzymaliśmy ją za przyrost liczby osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 od sierpnia do października. Mamy już pomysł, na co przeznaczymy pieniądze. Chcemy zaktywizować seniorów, na przykład poprzez wyjazdy do koszalińskiej lub szczecińskiej filharmonii. Będzie to jednak możliwe tylko dla osób, które przyjęły szczepionkę.

rozmowa z Ryszardem Stachowiakiem