fot. Urząd Miejski w Karlinie
Przybyszami są repatrianci z Kazachstanu, dla których miasto przygotowuje właśnie cztery mieszkania. Remont idzie pełną parą tak, by z początkiem 2022 roku, świeżo upieczeni obywatele Karlina mogli zacząć w Polsce nowe życie.

Jeden z robotników zajmujący się remontem powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że do końca roku prace powinny być zakończone: - Do zrobienia zostało pomalowanie ścian, położenie paneli, wstawienie drzwi i mieszkanie będzie do oddania.

Waldemar Miśko, burmistrz Karlina przekazał, że w ostatnich trzech latach przyjechało do miasta łącznie 16 osób. Kolejni repatryjanci nie mogą się doczekać przyjazdu: - Co chwile do nas wydzwaniają. Bardzo chcieliby już tutaj być, ale może to nastąpić dopiero po Nowym Roku, ponieważ mieszkania nie są jeszcze gotowe - wyjaśnił burmistrz.

Repatrianci mieszkający od roku w Karlinie stwierdzili, że czas spędzony w Polsce upłyną im bardzo szybko: - Nie trzeba chyba mówić, że odpowiada nam życie tutaj. Ja pracuje w warsztacie w Karlinie. Mamy też bardzo miłych sąsiadów, z którymi udało nam się już poznać. To są dobrzy ludzie.

Należy zaznaczyć, że Karlino pomaga swoim nowym mieszkańcom w załatwieniu wszelkich formalności, czy znalezieniu pracy. Każda z rodzin ma swojego opiekuna, który czuwa nad nimi przez pierwsze miesiące ich życia w Polsce. Burmistrz zapowiedział, że po zakończeniu bieżącej inwestycji, miasto od razu rozpocznie następną.

Więcej w materiale Małgorzaty Abramowicz.

ma/od

Posłuchaj

materiał Małgorzaty Abramowicz