fot. UM Koszalin
Jak co roku, prezydent Piotr Jedliński ogłosił konkurs na projekty kartek świątecznych. Zwycięskie wzory zostaną rozesłane przez urząd w ramach świątecznych życzeń.

Nadesłane na konkurs pracę zostały wykonane różnymi technikami, a ich poziom - jak oceniło jury - był naprawdę wysoki. Ostatecznie główne nagrody trafiły do Konrada Dobosza ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ul. Rzecznej w Koszalinie oraz Julii Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 17. Jury w tym roku przyznała również dwa wyróżnienia: Adamowi Pakule ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ul. Rzecznej w Koszalinie oraz Szymonowi Nowińskiemu z Przedszkola „Calineczka”. 

Konkurs ma za zadanie włączenie niepełnosprawnych dzieci i młodzież w aktywne życie miasta. Dzięki tego typu inicjatywom, środowiska osób z niepełnosprawnościami mogą zaprezentować swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także pokazać, że ich niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową został zorganizowany po raz 12. Przygotowane przez laureatów kartki świąteczne trafią do firm, instytucji i miast partnerskich - nawet w Chinach.


red./kc

Konrad Dobosz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ul. Rzecznej w Koszalinie
Julia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 17
Adam Pakuła ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ul. Rzecznej w Koszalinie
Szymon Nowiński z Przedszkola „Calineczka”