fot. Przemysław Grabiński
To część projektu realizowanego przez władze województwa zachodniopomorskiego. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek, to naturalny kierunek dla całego regionu.

Członek Zarządu dodał, że w tej dobrej zabawie znajduje się lekcja o ekologii dla dzieci i młodzieży: - Jest to piękna akcja polegająca na sadzeniu drzew - prowadzimy ją na terenie całego województwa. Razem z mieszkańcami poszczególnych regionów sadzimy drzewa różnych gatunków. Najważniejsze jest to, że oprócz zazieleniania regionu, jest to również akcja edukacyjna.

Wałcz jest jednym z 15 zachodniopomorskich samorządów, w których prowadzona jest akcja. Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że podobne działania miasto będzie prowadziło także we własnym zakresie: - Mamy rok ekologiczny województwa zachodniopomorskiego i w związku z tym, do naszego miasta trafiło 15 tak zwanych katalp, a także dwa piękne platany, które zostały posadzone na skwerze Wiesława Kaszewskiego. Naszym celem jest sukcesywne wprowadzanie zieleni i „odbetonowanie” naszego miasta.

Samorządowcom w sadzeniu drzew pomagały też przedszkolaki. W ramach akcji mieszkańcom rozdawano także tuje do sadzenia we własnych ogródkach.

Więcej w materiale Przemysława Grabińskiego.

pg/od

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

materiał Przemysława Grabińskiego