fot. Mariusz Wolański
Kształcenie kadr medycznych, podwyżki płac dla pracowników służby zdrowia oraz walka z COVID-19 to najważniejsze problemy, którymi zajmowano się podczas dwudniowej wizyty roboczej wiceministra zdrowia Piotra Brombera na Pomorzu Zachodnim.

Minister odwiedził między innymi Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz szpitale w Szczecinie, Kołobrzegu, Połczynie Zdroju i Białogardzie, gdzie zorganizowano konferencję prasową.

- Rozmawialiśmy o kwestii wzrostu wynagrodzeń dla personelu medycznego. Chciałbym podkreślić również, jak ważna jest dla nas inwestycja w ludzki potencjał. Pandemia utrwaliła w nas przekonanie, że brak personelu medycznego jest czymś trudnym. Musimy się z nim mierzyć - przekazał wiceminister zdrowia.

Towarzyszący ministrowi wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc podkreślił ścisłą współpracę placówek medycznych i samorządów województwa zachodniopomorskiego w walce z pandemią.

- W Kołobrzegu od niedzieli łóżka na oddziale otolaryngologicznym zostaną przekazane do użytku osób z COVID-19, dzięki czemu w szpitalu będzie 55 łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa. Akcją tą zarządza wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki - podkreślił Czesław Hoc.

Podczas konferencji zarówno minister, jak i poseł zaapelowali do wszystkich o przestrzeganie reżimu sanitarnego, noszenie maseczek, dezynfekcję rąk oraz utrzymywanie dystansu społecznego, jako najważniejszego oręża w walce epidemią.

Więcej w materiale Mariusza Wolańskiego.

mw/od

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego