fot. pixabay.pl
Zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kołobrzegu jest ponad 1260 osób, pod koniec lipca było ich 1340. Głównym powodem, dla którego stopa bezrobocia się zmniejsza jest niegasnące zainteresowanie turystów i kuracjuszy wypoczynkiem w Kołobrzegu i okolicznych nadmorskich.

Marcin Bonew, zastępca dyrektora PUP podkreślił, że odnotowano spadek bezrobocia w powiecie kołobrzeskim. Wynosi ono 4,6 procent. - W powiatach: gryfickim stopa bezrobocia wynosi obecnie 6,5 proc, białogardzkim - 17,6 proc., świdwińskim ponad 12 proc., koszalińskim (bez miasta)13 proc., a w Koszalinie - 5, 8 proc. Sytuacja nie jest najgorsza, jednak mimo wszystko ponad tysiąc ludzi nie ma zatrudnienia - poinformował.

W powiecie kołobrzeskim wolnych jest ponad 170 posad. - Mamy głównie do objęcia stanowiska związane z gastronomią i turystyką, m.in. dla kucharzy pomocy kuchennych, recepcjonistów, osób zajmujących się obsługą marketingową w ośrodkach, hotelach i pensjonatach. Poszukiwani są także pracownicy budowlani - dodał Marcin Bonew.

mw/aj

Posłuchaj

Marcin Bonew o stopie bezrobocia Marcin Bonew o ofertach pracy